Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej na lata 2017 - 2021

poziom-efrr-kolor.png

Ponad 9 mln 340 tys. zł wart jest projekt modernizacji sieci ciepłowniczej. Ponad Połowa kosztów kwalifikowanych (53,5%) pokryta zostanie z dotacji Marszałka Województwa Pomorskiego. Prawie 4-milionowe dofinansowanie pochodzi z Programu Regionalnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, z osi priorytetowej 10 Energia.

W maju br. Marszałkowie Mieczysław Struk oraz Wiesław Byczkowski podpisali z dyrektorem Miejskiego Przedsiębiortwa Energetyki Cieplnej, Mariuszem Hejnarem umowę na dofinansowanie projektu pn.; "Modernizacja Miejskiej Sieci Ciepłowniczej w Lęborku". Projekt i inwestycje w nim zawarte zostaną zrealizowane do końca grudnia 2021 roku. Pierwsze prace modernizacyjne mają ruszyć jeszcze w tym roku.

W ramach projektu przebudowana zostanie sieć ciepłownicza oraz zamontowanych będzie 50 nowoczesnych węzłów ciepłowniczych, w tym 37 węzłów dwufunkcyjnych (co i cwu) i 13 węzłów jednofunkcyjnych (co).

Kluczowym rezultatem projektu będzie obniżenie strat ciepła na przesyle w stosunku do całej sieci o 12,486 GJ/a tj. o 21,12%, a tym samym poprawa sprawności funkcjonowania komunalnej infrastruktury energetycznej w Lęborku. Efektem ponad 9 milionowej inwestycji będzie nie tylko ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska (1.554 ton równoważnikowych CO2), ale ograniczenie w zużyciu energii, co przyniesie oszczędności finansowe dla gminy i mieszkańów.

Realizacja przedsięwzięcia "Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej w Lęborku" składa się z 7 zadań:

  1. Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. 1 Maja i Armii Krajowej w Lęborku z przebudową węzłów cieplnych,
  2. Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. Emilii Plater,
  3. Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. Legionów Polskich i I Armii Wojska Polskiego z przebudową węzłów cieplnych,
  4. Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. M. Konopnickiej, Alei Wolności i ul. Armii Krajowej z przebudową węzłów cieplnych,
  5. Przebudowa podziemnej osiedlowej sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Legionów Polskich,
  6. Montaż węzłów cieplnych, w budynkach i w budynkach zabytkowych (m.in. Muzeum i Zamek – Sąd Rejonowy), na obszarze wpisanym do rejestru zabytków obejmującym układ urbanistyczny obszaru starego miasta w Lęborku wraz z likwidacja części węzła grupowego przy ul. Wyszyńskiego,
  7. Modernizacja napowietrznej osiedlowej sieci ciepłowniczej w przy ul. Krzywoustego (teren dawnego ZWAR-u).
Polityka prywatności
INFOCITY
back to top